RSS Facebook

 

[IMG]

Hledání centra pro Střekov

08. 12. 2011 | Kde má Střekov vlastně své centrum? Tahle otázka většinu Ústečanů asi zaskočí. V souvislosti s plánem na výstavbu nákupních hangárů na střekovském předmostí publikujeme historickou úvahu o vývoji centra Střekova.

[IMG]

Vítězný návrh na realizaci expozice Collegia Bohemica

17. 06. 2011 | Loni na podzim vyhlásila obecně prospěšná společnost Collegium Bohemicum architektonicko-výtvarnou soutěž na rozpracování projektu expozice česko-německých vztahů. Před několika dny odborná porota vybrala vítěze, kterým se stal ateliér Projektil Architekti.

[IMG]

Hlasujte po návrhy medaile s vypodobněním muzea

11. 03. 2011 | Unikátní medaili nechá vyrazit ke svému znovuotevření Muzeum města Ústí nad Labem. Na její podobu vyhlásilo soutěž a o výsledku bude rozhodovat veřejnost. Umělecká ražba má zachytit podobu čerstvě zrekonstruované budovy muzea, která vznikla roku 1876 jako reprezentativní školní palác.

[IMG]

Z jakých variant vybírali radní podobu hotelu na Větruši?

03. 03. 2011 | Investor hotelu na Větruši poskytl náhledy variant architektonického řešení předložených loni k vyjádření radě města Ústí nad Labem. „Radní nás trochu zaskočili. Vybrali si modernu, kterou jsme jim původně ani neměli v úmyslu předkládat. Přidali jsme ji spíš pro zajímavost,“ řekl k procesu zrodu tolik kritizované hotelové přístavby Větruše koordinátor projektu Miloš Šnobl.

[IMG]

Změní se Větruše ve stavbu ve stylu podnikatelského baroka?

10. 02. 2011 | Na vrchu Větruše vzniká přístavba hotelu k historickému výletnímu zámečku. Některé návrhy na přístavby sice pronikly na veřejnost už loni, vedení města ale evidentně chtělo o výsledné podobě rozhodne samo - bez přizvání odborné veřejnosti. Proto finální vizualizace, která se nyní objevila v médiích, vyvolala zděšení.

[IMG]

„Neviditelný“ Zdar získal cenu památkářů

22. 11. 2010 | Klub Za starou Prahu odměnil architekturu ústeckého Paláce Zdar na Mírovém náměstí. Tento týden vyhlásil vítěze své tradiční ceny za Nejlepší novostavbu v historickém prostředí. Osobité dílo architektů Jana Jehlíka a Ivana Reimanna získalo druhé místo.

[IMG]

Nová zástavba Berlína čerpá inspiraci z Ústí

22. 11. 2010 | Ústecká architektura se stala předobrazem architektuře Berlína! Výrazná novostavba loni dokončeného paláce Zdar na ústeckém Mírovém náměstí totiž už brzy získá svého sourozence v centru německé metropole. Tam se právě staví vzhledem podobná budova podle návrhu známé architektonická kanceláře Thomas Müller Ivan Reimann Architekten, která společně s ústeckým architektem Janem Jehlíkem navrhovala projekt nového ústeckého paláce.

[IMG]

Rozhledna stála 3,2 milionu korun. Je postavena kvalitně?

29. 03. 2010 |

Na severočeském kopci Malé Sedlo byla na konci roku 2009 dokončena stavba nové rozhledny. Dostala jméno Střekovská vyhlídka. Stavba rozhledny je součástí revitalizace celého vrchu Sedlo. Jakub Žoha se zamýšlí nad tím, jak je nová rozhledna postavena.

[IMG]

Jak bude vypadat hotel na Větruši?

19. 01. 2010 | Ční nad městem, je na ni vidět ze všech stran a brzy se zásadně promění. S nadějí i obavami se teď možná Ústečané ptají, jak bude vypadat ústecká dominanta - výletní restaurace Větruše - po přestavbě?

[IMG]

Architekti dávají ruce pryč od Fora

22. 11. 2009 | Ruce pryč od finální podoby ústeckého obchodního centra Forum dávají oba čeští architekti, kteří se podíleli na jeho projektování. Jan Chlup a Petr Valenta se demonstrativně vzdali autorských práv, nejspíš proto, že se za Forum profesně stydí. Vzhled právě otevřeného obchodního centra budí v Ústí vášnivé diskuse jako snad žádná novostavba od konce druhé světové války.