RSS Facebook

 

[IMG]

Podaří se zachránit kapli rodiny Botschen?

16. 08. 2017 | Na návrší nad obcí Libouchec stojí pohřební kaple, kterou nechal v letech 1899-1900 postavit zakladatel továrny na samet v Libouchci Friedrich Wilhelm Botschen jako místo odpočinku členů této rodiny. Autora stavby zatím neznámé. Začíná se ale rozbíhat aktivita na záchranu této zajímavé památky. Přečtěte si text Jiřiny Bischoffiové.

[IMG]

"Město Ústí" ve městě Mnichově

03. 08. 2016 | Ani po roce 1945 nezmizeli Schichtové a ústečtí Němci ze světa. Odsunutí Němci se ve svém novém domově mezi původní populací nerozpustili jako cukr v kávě, nýbrž dlouhá léta zůstávali hrdými na svůj původ z Ústecka, i z Ústí nad Labem.

[IMG]

Návrh na prohlášení Činoherního studia za památku

29. 04. 2014 | Podali jsme návrh, aby se budova Činoherního studia stala památkou. Přečtěte si, čím argumentujeme v dokumentu poslaném ministerstvu kultury.

[IMG]

Činoherní studio

21. 02. 2014 | Autoři webu Ú///A vnímají jako své poslání péči o ústecké kulturní dědictví. Proto nemohou nečinně přihlížet systematickým krokům městské rady, které v noci ze 3. na 4. 3. 2014 vyústily v likvidaci jednoho z nejvýznamnějších kultivačních faktorů v poválečném Ústí nad Labem. Činoherní studio "hraje" už 40 let na poli kultury misijní roli v tomto tolik zkoušeném regionu. Vzhledem k tomu, o jak náročný úkol jde, ji musí "hrát" dál.

Připojujeme se k požadavkům souboru, které naleznete na webu Činoherního studia.

Prohlédněte si kartu budovy divadla - bývalé Kino Alhambra


Několik podstatných informací o kauze na ČRo Plus (28:35-40:17min)[IMG]

Informace o hledání městského architekta

14. 03. 2013 | Přestože výběrové řízení na funkci městského architekta mělo být podle našeho názoru maximálně transparentní, magistrát o něm odmítal uvést jakékoliv detaily. Podali jsme proto žádost podle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. Ale ani pak nebyli zástupci magistrátu příliš vstřícní. Určitá nejasnost stále přetrvává, podle původních informací bylo totiž účastníků pět, magistrát však uvádí pouze čtyři. Zveřejňujeme to, co nám poslali.

[IMG]

Dokumenty k návrhu územního plánu

11. 07. 2011 | Vzhledem k tomu, že z webových stránek magistrátu zmizely dokumenty související s přípravou územního plánu města, rozhodli jsme se je umístit na naše stránky. Další informce najdete i na stránkách ústecké organizace Strany zelených.

[IMG]

Cenu Ú///A Prix vyhrál Mariánský most

30. 12. 2010 | Mariánský most si zvolili fanoušci architektury za nejladnější stavbu zbudovanou na Ústecku od roku 1989. Vyplývá to z výsledků internetové ankety vyhlášené na podzim webem Ústí-Aussig.net a uzavřené 28. prosince.

[IMG]

ANKETA: Vyberte nejlepší a nejhorší stavbu od roku 1989

01. 12. 2010 | Vážení čtenáři, zhruba před měsícem jsme vás vyzvali k posílání nominací na nejlepší a nejhorší stavba, které vznikly na Ústecku za posledních 20 let. Po vyhodnocení návrhů vám předkládáme 10 nominovaných v každé kategorii.

[IMG]

Zvolte si nejlepší a nejhorší ústeckou stavbu od revoluce!

17. 10. 2010 | Na pranýř s architektem, který postavil nejošklivější dům v Ústí nad Labem a na piedestal toho, jenž pozdvihl město ladnou stavbou! Náš web vyhlašuje anketu "Ú///A Prix 2010" o nejpoutavější a nejohyzdnější stavbu realizovanou na Ústecku za posledních dvacet let od sametové revoluce.

[IMG]

Dělníci poničili opravenou Galerii Emila Filly

06. 06. 2010 | Bezmála dva miliony korun stálo vybudování jedinečných výstavních prostor v ústeckém domě kultury, kam se před třemi roky přestěhovala Galerie Emila Filly. Zcela nová síň se ale bude muset opravit znovu, při rozsáhlé rekonstrukci celé budovy ji totiž dělníci zdevastovali.

[IMG]

Devastaci cenného mauzolea úředníci jen přihlížejí

03. 12. 2009 | Radnice Krásné Lípy zadělává tomuto městu na mezinárodní ostudu. Nečinně přihlíží, jak se rozpadá honosná hrobka místního textilního magnáta Augusta Dittricha. Jde přitom o stavbu hodnou místa v encyklopedii světové architektury. V roce 1886 ji totiž navrhl slavný berlínský architekt profesor Julius Carl Raschdorff, který také postavil hrobku německého císaře Fridricha III. v Postupimi.

[IMG]

Ústí-Aussig.net v Ústí nácky znovu nechce

07. 04. 2009 | Ani tvůrci tohoto webu nechtějí v Ústí neonacisty. Ze svých badatelských výprav do tajů stavební historie našeho města dobře vědí, že nacistická ideologie měla zhoubný vliv i na architektonickou tvář Ústí nad Labem a bylo jen štěstí, že nedostala příležitost zrealizovat všechny své bezohledné plány.