RSS Facebook

Diskuse 

Herci do fabrik! Náměstí u ČS zpět lidu!

 

Založeno: 04. 03. 2014 | Počet příspěvků: 2

Jak se bude vyvíjet dolní Střekov po odchodu stávajícího divadelního souboru? Jeden z možných scénářů zde. Poděkování G. Husáka s. Arno Fišerovi a spol. najdete tady.

Vložte odpověď:

Diskuze

Jan Hrouda | 07. 03. 2014 | 09:49 Odpovědět

Podle mě je dolní Střekov jedno z míst s největším (možná skrytým) potenciálem v rámci města - zachovaná struktura tradičního města, blízkost centra, nádraží, atraktivní poloha u nábřeží, cyklostezky, dobře dopravně dostupné. Stačilo by doplnit fungující protipovodňovou ochranu (srovnejme s cca 1,5 miliardou investovanou naproti) a transformovat průmysl, tak aby neobtěžoval smradem. Areál Schichtovky je kolem dokola obklopen bydlením, jeho otevření a změna na multifunkční areál se přímo nabízí. Některé studentské projekty jsou k vidění na www.vas-strekov.cz. Je to sice dneska možná hudba vzdálené budoucnosti, ale není to přesně to, za čím by město cíleně mělo směřovat? Dneska naopak celý Střekov trochu upadá, viz ubytovny a spol. Činoherák je snad jediná dobře fungující instituce na tomhle břehu Labe, posiluje místo a dává mu energii. Právě takovéto stavby mají sílu změnit i své okolí. Ne kasina a přízemní haly supermarketů.


ěj | 05. 03. 2014 | 07:49 Odpovědět

Některé indície napovídají tomu, že se z činoheráku někdo chystá udělat casino. Škoda, celkem se to tu začínalo kulturně zahušťovat, galerie buňka (2), deska atd. ...
http://www.bydleni-iq.cz/temata/architektura/galerie-bunka-v-usti-nad-labem/
http://www.artalk.cz/2013/10/30/transformace-verejnych-toalet/


[IMG]
Autor: Vendula Chalánková; 2014 Galerie Deska, Ústí nad Labem; zdroj: http://vendulachalankova.cz/deska/

Autor: Vendula Chalánková; 2014 Galerie Deska, Ústí nad Labem; zdroj: http://vendulachalankova.cz/deska/