RSS Facebook

 

[IMG]

Renovace amerických oken na střekovské radnici

19. 10. 2017 | Raritou v podobě předválečných amerických oken se může chlubit na své budově (asi arch. Paul Brockardt; 1934) radnice úřadu městského obvodu Střekov. Technickou kuriozitu nechalo střekovské vedení citlivě zrenovovat, ačkoli čelilo kritice politických oponentů, kteří chtěli historická okna vybourat a osadit místo nich "plasťáky". Seznamte se se zprávou renovátora Aleše Morvaye z Ústí nad Labem.

[IMG]

Cyklus Re-vize Ústí nad Labem

29. 09. 2017 | Už 5. října se v Hraničáři od 19:00 uskuteční první přednáška z cyklu věnovaného rozvoji Ústí nad Labem. Cílem Re-vize Ústí je vytvořit takovou vizi, díky které by se z Ústí nad Labem stalo atraktivní a prosperující město, ve kterém budeme chtít žít. Téma přednášky a diskuze je: Vysokorychlostní trať – co může městu přinést?

[IMG]

Podaří se zachránit kapli rodiny Botschen?

16. 08. 2017 | Na návrší nad obcí Libouchec stojí pohřební kaple, kterou nechal v letech 1899-1900 postavit zakladatel továrny na samet v Libouchci Friedrich Wilhelm Botschen jako místo odpočinku členů této rodiny. Autora stavby zatím neznámé. Začíná se ale rozbíhat aktivita na záchranu této zajímavé památky. Přečtěte si text Jiřiny Bischoffiové.

[IMG]

Proč dostal slavný Mocker v Ústí vyhazov?

28. 04. 2017 | Po 120 letech odkrývá ústecké muzeum nelichotivý důvod, proč jeden z nejvýznamnějších stavitelů katedrály svatého Víta v Praze a autor rekonstrukce Karlštejna Josef Mocker nedokončil přestavbu městského kostela v Ústí nad Labem, dnes známého jako kostela se šikmou věží. Při přípravě výstavy „Cizí dům“ o architektuře českých Němců vyšlo totiž najevo, že ho ústečtí radní vyhodili v atmosféře nacionálních nepokojů roku 1897 – prý totiž nadržoval Čechům.

[IMG]

Ústecké muzeum už není „cizí dům“

27. 04. 2017 | Záhadu autorství Císařského sálu i celé budovy ústeckého muzea odhalí nová výstava „Cizí dům?“ o architektuře českých Němců v letech 1848 – 1891, která se ve dnech 20.1.-16.4.2017 koná v Muzeu města Ústí nad Labem. Při její přípravě historici konečně objevili ztracené jméno architekta, který muzejní budovu navrhl.

[IMG]

"Město Ústí" ve městě Mnichově

03. 08. 2016 | Ani po roce 1945 nezmizeli Schichtové a ústečtí Němci ze světa. Odsunutí Němci se ve svém novém domově mezi původní populací nerozpustili jako cukr v kávě, nýbrž dlouhá léta zůstávali hrdými na svůj původ z Ústecka, i z Ústí nad Labem.

[IMG]

Architekt Emil Rösler píše Hansi Krebsovi

24. 05. 2016 | V prosinci 1931 přišel do sekretariátu Německé nacionálně socialistické dělnické strany (DNSAP) v Ústí nad Labem dopis reagující na zprávu, že strana by ráda postavila v severočeské metropoli budovu své centrální správy. Jeho autorem byl architekt Emil Rösler, který má na severozápadě Čech hned několik zajímavých realizací. Dopis se nám podařilo náhodou najít ve Státním oblastním archivu v Litoměřicích a rozhodli jsme se ho jako zajímavý dokument zveřejnit.

[IMG]

Ústí nad Labem hledá vedoucího oddělení koncepcí

04. 02. 2016 |

Magistrát města Ústí nad Labem vypsal výběrové řízení na pozici Vedoucí oddělení koncepcí na Odboru strategického rozvoje města.

I přes nepříliš atraktivní strukturu magistrátu jde o velmi zajímavou pozici, která může mít zásadní vliv na budoucí rozvoj a podobu města Ústí nad Labem. Město velmi potřebuje na tuto pozici získat koncepčně uvažujícího člověka, který pomůže nastartování města.

[IMG]

Výstava návrhu bloku 004 pro Collegium Bohemicum

18. 12. 2015 | Výstava architektonického návrhu nové budovy pro sdružení Collegium Bohemicum v Ústí nad Labem. Diplomový projekt studenta školy architektury na Akademii výtvarných umění v Praze Filipa Kotláře /vedoucím byl Emil Přikryl/. V budově muzea od 16. 12. 2015 do 21. 2. 2015. Výkresy, model kontextu, model budovy, projekce animace vizualizace, čb booklet k rozebrání.

Filip Kotlář vyhrál s tímto diplomním projektem XV. přehlídku diplomových prací v roce 2014 (první místo z 99 přihlášených).

[IMG]

Ústí nad Labem hledá vedoucí klíčových odborů pro rozvoj města

12. 11. 2015 | Magistrát města Ústí nad Labem vypsal výběrové řízení na několik klíčových pozic, týkajících se rozvoje města:

Vedoucí odboru investic a územního plánování

Vedoucí odboru strategického rozvoje města

Obsazení těchto klíčových pozic bude mít zásadní vliv na následný dlouhodobý rozvoj města Ústí nad Labem. Je nanejvýš důležité, aby se těchto pozic ujali lidé s vysokou odborností, komplexním přehledem a svěžím přístupem známým z ostatních, progresivnějších měst.

Lhůta pro přihlášení je do 26.11.2015.

Více informací zde:

Nabídka pracovních míst (Magistrát města Ústí nad Labem)