RSS Facebook

Diskuse 

Mírové náměstí - rozestavěný blok 004

 

Založeno: 07. 11. 2013 | Počet příspěvků: 119

Aktuální vtip o novém metru v Ústí nad Labem znovu otvírá debatu o bloku 004, naopak starý oficiální vtip Krajského úřadu Ústeckého kraje z roku 2006 na stejné téma má čím dál větší schopnost hnout Vám žlučí ...

Vložte odpověď:





Diskuze

Pietro | 26. 08. 2016 | 20:45 Odpovědět

Blok 04 má nové fasády! :) Autor má v Ústí řadu realizovaných staveb. Technicistní řešení. Koncept budovy a existující "zajištění stavební jámy" je ale silně limitující faktor, takže výsledný efekt je nulový. Někdo by měl investoru taktně naznačit, že by měl buď kolem toho domu dosypat terén na úroveň vstupního podlaží nebo pomocí hydraulických zvedáků zvednout polosuterén na úroveň chodníku či nejlépe celou jámu vykopat znovu a najmout si architekta už ve fázi studie. :)


| 09. 01. 2014 | 09:59 Odpovědět


ěj | 07. 11. 2013 | 08:05 Odpovědět

tak konečně jsme se dočkali oficiální informační tabule o stavbě v bloku 004 před "vanou" (-; takže můžeme znovu rozběhnout diskuzi o tomto dlouhodobém záměru ...


Jan Hrouda | 07. 11. 2013 | 10:59 Odpovědět

Spíš možná o dlouhodobém nezáměru... Je to ostuda, bohužel s velkou mírou odpovědnosti vedení města (asi bývalého) a nečinnosti stavebního úřadu. Po zrušení regulačního plánu se ještě víc rozvolnili požadavky na parcelu, tak bůhví co bude...


Kvapil | 08. 11. 2013 | 15:52 Odpovědět

I současného, do konce ten převod parcely dotáhl až Mandík.


ěj | 17. 12. 2012 | 07:39 Odpovědět

tak jsem konečně dohledal autora (-: není to B3 ateliér z Brna nýbrž Atelier B 3 spol. s r. o. z Ústí nad Labem Ing. Martin Bergmann viz zde:
http://www.baumit.cz/front_content.php?idart=16808&id=258 a zde: http://rejstrik-firem.kurzy.cz/25030868/atelier-b-3-spol-sro/


ěj | 11. 04. 2014 | 10:09 Odpovědět

http://www.atelierb3.cz/
a Ing. Hana Bergmannová - manželka - na Krajském úřadu Ústeckého kraje
http://www.kr-ustecky.cz/vismo/o_osoba.asp?id_org=450018&id_o=37688&p1=94106


Čech | 12. 10. 2012 | 12:39 Odpovědět

Ta Bohemku si už fasádu konečně zasloužila! Je to stále lepší než ten žlutý hnus vedle divadla a než zprzněná Větruše. Ale kdo obnoví původní provoz hotelu? Nebude z toho časem hotel Saigon či Ho-Či-min?


q | 27. 08. 2012 | 08:19 Odpovědět

Tak sundali lešení - laciné provedení z toho čiší, vypadá to jak zateplený panelák někde na sídlišti. S tím rozdílem, že u toho obvykle odpovídá barva čela barvě boků, tady je každá modrá v úplně jiném odstínu. Není opraven ani rozpadlý nápis na střeše, i když to majitel sliboval. Jsem zvědav, jestli na opravu někdy dojde.


Jan Hrouda | 27. 08. 2012 | 14:58 Odpovědět

Zateplit, zabalit, obalit a nakonec počmárat zcela proti jakékoliv logice (konstrukční, architektonické, proporční, estetické... ) Domek, panelák, hotel, nádraží, prašť jak uhoď... skončí tohle už někdy? :(


Tomáš Lichtenberg | 31. 07. 2012 | 16:03 Odpovědět

Zdravím po delší době... Dílo zkázy Bohemky bude brzy dokonáno. K zateplení hotelového objektu je použita prakticky nejlevnější dostupná zateplovací technologie, sendvičové panely Kingspan, které se nejčastěji používají pro fasády skladových a výrobních hal. Zateplení starších objektů tímto systémem zpravidla dopadá po vizuální stránce hrozně, detaily jsou humpolácké, spáry mezi panely se řeší krycími lištami, no prostě hnus. Nevím, jestli současný provozovatel může Bohemku ještě víc zničit. Snad jedině zbourat...


ěj | 09. 07. 2012 | 08:47 Odpovědět

takže na bohemce - ne meruňková, alespoň modrá, ale z boku již dva pruhy, jeden delší, jeden kratší ... ???


Pietro | 18. 07. 2012 | 12:34 Odpovědět

Na štítových zdech modrá dobrá, ale na hlavních fasádách to vypadá, že se chystá temně modrá v pruzích + ty bílé rámy plastových oken...tragédie...


Pietro | 26. 09. 2011 | 18:16 Odpovědět

Vstupní dveře do haly ve Spořitelně ztratily papírovou clonu a již je vidět vnitřek...vybouraný


ěj | 06. 01. 2012 | 15:02 Odpovědět

ještě k té spořitelně, když jsem zjišťoval, kam přišel ten kámen s fosiliemi z přepážek a zda by ho nešlo případně odkoupit, jak ČS avizovala, dostal jsem se přes pana Jana Holinku k panu Radkovi Kutilovi, terý mi sdělil, že už byl kámen vyvezen na skládku ...


Pietro | 10. 01. 2012 | 17:34 Odpovědět

hmmm...moc pěkné...


Jan Vincenc | 16. 01. 2012 | 00:28 Odpovědět

Na kterou asi nerekl.


Pietro | 08. 12. 2014 | 21:05 Odpovědět

Našli se autoři nového řešení zákaznické haly Spořitelny - Atelier Origon s.r.o.


Pietro | 16. 08. 2011 | 20:35 Odpovědět

S rekonstrukcemi se na Míráku doslova roztrhl pytel. Další je na řadě Bohemka. Kdo ví, co mají za lubem..... http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110816_wv_hotel_bohemia_kabat.html


honzah | 24. 06. 2012 | 01:46 Odpovědět

Nepřál bych bohemce, aby dopadla jako božák v Teplicích. Sklohliníkovou fasádu obalili polystyrenem, omítli a natřeli abstraktními tvary v meruňkových odstínech. Když se k tomu připočítá betonové jádro už leta nabarvené na zeleno s reklamou na jistou zateplovací firmu... Architektonická smrt.


ěj | 25. 06. 2012 | 09:15 Odpovědět

no něco takovýho jsem tam na Božáku zdálky zahlíd, ze silnice od Dubí, ale nevěděl jsem, jestli mě nešálí zrak ...


Jan Vaca | 12. 08. 2011 | 15:05 Odpovědět

Info ke spořitelně - http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110811_klm_sporitelna_namesti_rekonstrukce.html


Milan Plachký | 02. 08. 2011 | 04:36 Odpovědět

Smutek..... http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110801_klm_historicka_budova_trhovci.html


Jan Hrouda | 02. 08. 2011 | 11:14 Odpovědět

A je to... AZ Textil... uff... :( Čím to může být? Není nikdo kdo by na hlavním náměstí stotisícového města otevřel slušný obchod? Nebo jsou nájmy moc vysoké? Nebo odsálo veškerou energii Fórum? Nebo spíš není kdo by nakupoval?


Jan Vaca | 03. 08. 2011 | 08:51 Odpovědět

http://usti.idnes.cz/z-architektonicky-cenne-secesni-budovy-v-centru-usti-se-stala-trznice-1es-/usti-zpravy.aspx?c=A110802_183922_usti-zpravy_oks


Pietro | 26. 07. 2011 | 17:32 Odpovědět

Další ohrožená stavba - budova Spořitelny. Po odstranění nádherných vstupních dveří se pokračuje v interiéru. Uvnitř právě probíhá rekonstrukce. Vnitřní hala bude rozšířena až k bočním fasádám. Z toho vyplývá odstranění mramorem obložených překážek. Z vizualizací je také vidět, že bude odstraněna fontána v hale. Další open office. Jak to bude vypadat in natura - doporučuji navštívit pobočku v Teplicích. K připomenutí, jak to vypadalo v Ústí doporučuji návštěvu pobočky v Lounech, kde ještě vládne duch 1. republiky.


Pietro | 27. 07. 2011 | 15:45 Odpovědět

Heh, přepážek v hale....


Pietro | 26. 07. 2011 | 17:24 Odpovědět

č.p. 69 navštíveno - uvnitř shluk nosných sloupů (ani ne sloupů, ale pilířů), které se nikdo neodvážil odstranit. Vše čistě bílé, vybíleno dočista. Štukatůra je fuč.


Jan Vincenc | 24. 03. 2011 | 19:09 Odpovědět

"Pavel Binar, jednatel společnosti Arnica company, která bude budovu dále pronajímat, ale trvá na tom, že její historický ráz zůstane zachován. „Okna nahradí jejich repliky." tak zrovna pod timhle si nepredstavuji ze okna budou jak vylohy. Pouze horni cast by se dala nazvat replikou.


Pietro | 09. 05. 2011 | 22:07 Odpovědět

Kolem parapetů oken (teď už výloh) je vidět "pečlivá" řemeslná práce, jsem zvědav jak to dorazí oplechováním. Taky je zajímavý, že autora adaptace nijak netrápí viditelně křivé umístění prvního přemístěného parapetu (nejblíž Národní bance). Naprostá zoufalost...


Jan Vaca | 17. 03. 2011 | 11:53 Odpovědět

Prý se podoby přestavby nemusíme bát. :-)

http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110316_csob_prestavba_nesnesitelna.html


Jan Vincenc | 17. 03. 2011 | 15:22 Odpovědět

Zajimave autorem fotografii, je muj web. ale co reklama take dobra


Jan Vincenc | 10. 03. 2011 | 23:53 Odpovědět

Povedlo se m najit na byvale CSOB vizualizace jak by mel vypadat prave staveny vchod dovnitr a vizaulizace spodnich pater. K nahledu na me strancee v galerii urcene tomuto webu. http://zahradni-design.weebly.com/fotogalerie-aussig.html


Pietro | 10. 03. 2011 | 16:54 Odpovědět

"fasádu potřebujeme pro jiné využití" To nezní příliš povzbudivě... http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110310_klm_posta_schranky_mizi.html


Matěj Páral | 03. 03. 2011 | 17:37 Odpovědět

kuloární informace ohledně bývalé ČSOB - autorem studie je Ing. arch. Luboš Kotiš, autorská práva nerespektována - následné projekční fáze zpracovává nám již důvěrně známá prima firma Real Garant ...


Pietro | 28. 02. 2011 | 13:47 Odpovědět

Přátelé, dnes, kdy jsem šel po náměstí jsem si všiml, že dům od Osvalda Polívky přišel díky mistrům Flexy o umělecké mříže.. Některé okenní rámy s řemeslnými detaily jsou brutálním způsobem zničené. Pokračuje to pěkně... potichoučku, plíživými kroky. Smutné.


Jan Vincenc | 03. 03. 2011 | 16:42 Odpovědět

uz se hosani zakousli i do oken a pomalu a jiste je vybouravaji, nahrazeni budou ocividne plastovymi, jedno uz tam je a neni to to same. Je to nafocene a fotky poslany Matejovi, nejspis se tu brzy objevi.


Pietro | 03. 03. 2011 | 21:59 Odpovědět

No a kromě toho, že je ten parapet snížený, tak ho mají kolem podélné osy o pár stupňů otočený směrem nahoru.


Jan Vincenc | 04. 03. 2011 | 19:03 Odpovědět

Nafotil jsme i par detajlnich fotek, zitra to hodim k sobe na web a prilozim link na galerii.


Jan Vaca | 04. 03. 2011 | 21:51 Odpovědět

Pár fotografií z "místa činu" od Milana Plachkého.
https://picasaweb.google.com/milanskalka/432011#


Jan Vincenc | 05. 03. 2011 | 22:51 Odpovědět

Slibeno a dodano: http://zahradni-design.weebly.com/fotogalerie-aussig.html


Pietro | 07. 03. 2011 | 15:47 Odpovědět

To okno, (hnede) je zda se replika nebo je repasovane (bliz sem to nezkoumal) a na stavbe se vyskytuje i jinde. Ted by me zajimalo, jaka bude mit to prodlouzene okenice. A to druhe nalevo od nej je odhaduji vyriznute pro přípravu mustru na repliku ci repas.... to jsem zvedaffff...


Jan Vincenc | 07. 03. 2011 | 21:38 Odpovědět

Prislo mi ze to hnede okno je ukazkou toho jak ty okna ve spodni casti budou vypadat, a ze horni patra prijdou naradu az dole dokonci. Cekal bych i zateplovani. ale nepredbihejme, kazdopadne tech oken je skoda protoze to hnede neni verna kopie, zbavily se detajlu.


Pietro | 16. 10. 2010 | 08:35 Odpovědět

MF Dnes přinesla zajímavou informaci k domu v díře.... Nadzemní část bude zřejmě opět bez architektů - Real Garant neboli pachatel paskvilu u divadla....


Matěj Páral | 18. 10. 2010 | 14:26 Odpovědět

http://usti.idnes.cz/jama-na-namesti-v-usti-zatim-zustane-dum-nesmi-do-vysky-pgr-/usti-zpravy.asp?c=A101016_1467344_usti-zpravy_alh
původní projekt od arch. šťastného přeprojektovaný inženýry z real garantu - tak to je smrtící kombinace (-;


Tomáš Lichtenberg | 18. 11. 2010 | 18:29 Odpovědět

Tak aspoň nějaká dobrá zpráva k Míráku :-)
http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=9395&


ěj | 25. 09. 2010 | 23:26 Odpovědět

netuší někdo podrobnosti? v Praze se na Osvalda Polívku chodí dívat davy z celého světa a u nás se vesele bourá a nic se neděje ...


Pietro | 29. 09. 2010 | 18:54 Odpovědět

Dneska jsem šel okolo, chce se mi z toho brečet.....


ěj | 30. 09. 2010 | 09:55 Odpovědět

tak dle papíru o stavebním povolení je investorem ARNICA COMPANY s.r.o. (Olomouc) http://rejstrik-firem.eslova.cz/arnica-company-s-r-o-nsu_28584759.html


ěj | 05. 10. 2010 | 11:39 Odpovědět

zajímavý článek o Polívkovi
http://dejiny.nln.cz/archiv/2005/9/vyrobce-prazske-architektury-


*** | 28. 07. 2010 | 08:15 Odpovědět

Z jakého bláta do louže?? Vždyť ten barák ošklivý není....ta hrůza co stojí na Mírovém náměstí ten Zdar...to je na pohled jak nemocnice před 50 lety...to je hnusný barák...ale jako co stojí v okolí Mírového náměstí už se snad nic víc zkazit nedá.....Ústí je nejhnusnější město.


Pietro | 01. 08. 2010 | 21:45 Odpovědět

Vám se líbí ten žlutý paskvil u divadla? No, někomu se líbí holky a jinému vdolky.. Prosím, můžete upřesnit co se vám na něm líbí? Rád se nechám poučit...


tomas petermann | 20. 07. 2010 | 20:16 Odpovědět

zaslechl jsem, že to není v rukou architekta Šťastného, ale projektanta Novotného, autora žluté hrůzy u divadla.... z bláta do louže


jav | 10. 06. 2010 | 16:43 Odpovědět

Bohužel ne. Prsty v projektu má mít arch. Šťastný, takže můžeme jen doufat, že výsledek bude lepší než šílený barak mezi Bohemkou a Českou spořitelnou. :-(


Jan Benda | 27. 05. 2010 | 11:51 Odpovědět

nic nového? V díře už se staví... nevíte někdo, jak vypadá projekt?


Pietro | 19. 02. 2010 | 17:48 Odpovědět

V díře se pomalu a nenápadně zhmotňuje výztuž. Na oplocení žádná cedule, investor, zhotovitel neznámý, natož oznámení o povolení stavby. ??? Máte nějaké nové zprávy?


ěj | 22. 07. 2009 | 10:57 Odpovědět

Na přání rozjíždím diskuzi o bloku 004, nemá někdo nějaké aktuální informace o záměrech města? Jestli se nepletu, tak město udělalo archeologický průzkum dopředu, aby šlo parcelu lépe prodat ... nebo to je jinak?


Tomáš Lichtenberg | 23. 07. 2009 | 20:12 Odpovědět

Je to tak. Sice mi připadá absurdní nejdřív vykopat jámu (bez projektu) a teprve potom tuto jámu prodávat (co bude s jámou, když se pozemek nepodaří prodat?), ale budiž. Někdy před měsícem proběhla zpráva, že město snad má zájemce, který by na bloku 004 chtěl postavit multifunkční dům...


Tomáš Lichtenberg | 23. 07. 2009 | 20:25 Odpovědět

Tak dokonce už je pozemek prodán:

http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20090625_jit_dira_mirak_prodano_multifunkcni_dum.html

Ví někdo něco o záměru a o samotné firmě UDES? Já jsem o nich na netu nenašel ani zmínku...


insider | 23. 07. 2009 | 20:50 Odpovědět

UDES je realitka, která vznikla před necelými dvěma roky. Má blízko k ODS, zakládal ji jeden z členů místní buňky ODS. Základní jmění týhle akciovky je asi jen 2 mega, což nemusí nic znamenat, ale vypadá to, že za nimi někdo stojí. Uvidíme, co se z toho vyklube.


ěj | 24. 07. 2009 | 09:39 Odpovědět

předsedkyně dozorčí rady UDES Růžena Šťastná je manželka zastupitele arch. Šťastného? http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_or.cgi?ico=27343456&jazyk=cz&xml=1 jsem se to dočetl v diskuzi pod článkem v ústeckém deníku, může to někdo potvrdit?


ěj | 24. 07. 2009 | 11:22 Odpovědět

takže to mohu vyvrátit, dle srovnání r.č. leda tak maminka ...


ěj | 27. 02. 2013 | 07:03 Odpovědět

no tak ano, potvrzeno, matka
http://usti.idnes.cz/misto-domu-stoji-v-centru-usti-staveniste-mesto-nevi-co-s-nim-bude-1cu-/usti-zpravy.aspx?c=A120126_1722741_usti-zpravy_oks


Lenka | 12. 05. 2009 | 23:27 Odpovědět

Marks a Spencer se mi libi (jako budova, o zbozi nemluve...). Zdar - libi se mi lidsky rozmer budovy a zastaveni "pristavaci plochy" Miroveho namesti, ale stavba mi nepripada nikterak originalni, vlastne spis nudna, vcetne barvy (ale uznavam, ze je tezke udelat neco originalniho a zaroven do (zubozene) tvare naseho mesta zapadajiciho...) Stve me, ze se jedna o dalsi kancelare, tzn. z hlediska spolecenskeho zivota mrtve prostory... (Nebo se to ma jeste menit?) Ale jinak budova na slusne urovni, neurazi. Snad taky vydrzi - trochu se bojim, aby neodnesla pripadne ne zcela kvalitni remeslne provedeni stavby (predstava "oprsenych" bilych obkladu, vysisovanych zlutych zaluzii apod.) Protoze pokud ma neco byt krasne svou jednoduchosti, o to vice jde o preciznost a cistotu provedeni.


ěj | 03. 06. 2009 | 09:28 Odpovědět

barva symbolizuje sníh a mlhu :-) obklady by neměly opršet - jsou skleněné /ze speciálního bílého nezeleného skla/ prof. Reimannovi určitě nelze vytknout absenci preciznosti a čistoty provedení + možná se jeví dům běžnému kolemjdoucímu nudně, ale z hlediska současné české architektonické diskuze je rozhodně netypickým příspěvkem, oživit takřka doslovně zapomenutý a u nás tehdy neuznávaný německý sloh z 20. let 20. stol. je minimálně nezvyklé, pro vědomí kontinuity i pro "urovnání minulosti" symbol navýsost potřebný, a navíc krásný, německý expresionismus je přece krásný, ne? :-) / to jen tak, jsem to chtěl trošku obhájit ... :-)


Tomáš Lichtenberg | 04. 06. 2009 | 18:42 Odpovědět

Já si myslím, že Zdar právě vůbec není nudný. Právě naopak, je osobitý, výrazný, hmotný a dost atypický. Jsem přesvědčený, že se velmi rychle integruje do ústecké identity a stane se jakýmsi znakem města. Vůbec nemám problém ani s tím "historizujícím" pojetím, nejde o žádný eklektismus, ale o jasnou inspiraci avantgardní architekturou. Mírové náměstí bylo před pár lety beznadějným případem, dnes už se o něm dá mluvit jako o příjemném, plnohodnotném městském prostoru - a to hlavně díky novým Jehlíkovým a Černohouzovým domům, kterým se podařilo z neidentifikovatelného prázdna opět vytvořit náměstí a pospojovat jej novými uličkami se stávající strukturou města. Škoda, že se v obdobném duchu nepodařilo rehabilitovat i ostatní problematické části centra...


Jan | 05. 06. 2009 | 16:21 Odpovědět

architektuře nerozumím, ale Zdar se mi líbí i díky (pro mě) retro stylu. Věřím, že z věkem bude spíše na kráse přibývat než naopak a nájemníci ho vhodně "zabydlí". Architektonická soutěž zde výsledku velmi pomohla. Taky se mi líbí důraz na funkci a "jednoduchost" a přesto vlastní tvář ve výrazu celého objektu. Pro mě lepší než řada skleněných oblud jako je ING na Karlově náměstí v Praze.


Tomáš Lichtenberg | 16. 11. 2008 | 10:28 Odpovědět

Dneska jsem při pohledu na staré fotky sám sebe překvapil zjištěním, že modré oplechování Bohemky není původní. Původně byl hotel obložený kamenem (zbytek je ještě vidět v zadní části) a modrý byl jen obvodový plášť v obou čelech vertikální části budovy. Divím se, že jsem si toho nevšiml dřív, protože to oplechování působí oproti zbytku hotelu dost zfušovaně a ani mu zjevně nesluší. Kombinace původního obkladu a modrého pláště je daleko zajímavější a fasády mi tím začaly dávat logiku. Nevím, kdy byl hotel takto "upraven", ale tipoval bych 80. léta. Možná už si toho dávno všichni všimli, tak se omlouvám, já to zjistil až teď :)


Tomáš Lichtenberg | 16. 11. 2008 | 10:36 Odpovědět

... a ještě jeden detail z Míráku, o kterém vím už delší dobu, ale vždycky si ho znovu všímám a tak trochu mě fascinuje. Na nároží Spořitelny, které je na straně u Zdaru, je vedle schodiště ještě dobře čitelný nápis "Dubček". Možná o něm také víte, musel se tam znovu objevit při rekonstrukci Spořitelny (tuším v první pol. 90.let), je také vidět, že předtím byl zamalovaný. Říkám si, že ten nápis by si pomalu zasloužil až památkovou péči :D


Tomáš Lichtenberg | 16. 11. 2008 | 11:52 Odpovědět

Tak po shlédnutí další černobílých fotografií mizerného rozlišení (Dějiny města UL od V.Kaisera) si tím kamenným obkladem nejsem jistý. Každopádně to vypadá, že plech tam původně nebyl a možná přibyl až v 90. letech, pokud o tom někdo něco víte, tak mě opravte, docela by mě to zajímalo...


Tomáš Lichtenberg | 16. 11. 2008 | 13:50 Odpovědět

Asi se úplně pletu i s tím plechovým obkladem. Zmátlo mě, že na čb. fotkách ze 60.let se opravdu zdá, že na horizontální části budovy (restaurace) je místo oplechování kámen, navíc plášť po stranách vertikální (hotelové) části je tmavší než v čelech, takže jsem nabyl chybného dojmu, že budova byla téměř celá obložená (až na ta čela), ale potom jsem našel detailnější fotografie z r.68, na kterých je patrné, že plech tam asi byl od počátku. "škoda" ;)


Pietro | 20. 11. 2008 | 11:36 Odpovědět

Bohemka byla oblozena kamenem. Neco sem resil s Kutnarem na PSkach a zabrousili jsme k Bohemce. Nosna konstrukce obkladu nebyla uplne domyslena. Zapomelo se na tepelnou roztaznost. No a obcas pak proste ten obklad v lete vypadnul z uchytu.. :o) Opravovalo se to za komancu a protoze nebyly prachy, tak se to oplechovalo.... a pak uz se to jen natira... Usti v nateracstvi dlouhou tradici... :o)


Tomáš Lichtenberg | 23. 11. 2008 | 13:58 Odpovědět

No jo, Kutnar, asi neexistuje žádná konstrukční porucha, o které by nevěděl ;D Já doufám, že dřív nebo později dojde k nutné výměně majitele a rekonstrukci hotelu, chtělo by to "ohlídat", aby se Bohemka nestala obětí zateplovacích mánií ve stylu "ESO". A s tím kamenem ty fasády měly úplně jiné grády...


hh | 26. 01. 2009 | 18:29 Odpovědět

oni ty 60ky mely materialy hodne poreseny (teda ne tepelnou roztaznost, ale estetiku). pak se to nejak zvrtlo. btw veledoporucuju novou sevcikovu knizku o sedesatkach


marks karl | 24. 10. 2008 | 16:26 Odpovědět

Marks and Spencer je fakt dobrej......mě se opravdu líbí a je to o hodně lepší než en pseudo barokáč


Pietro | 21. 11. 2008 | 11:16 Odpovědět

Rozhodně je to lepší než MC Donald


Victor Preis | 02. 12. 2010 | 17:10 Odpovědět

Tak to ani omylem! do okolní zástavby absolutně nezapadá a s architektonickou kvalitnu špalíčku se nedá ani srovnávat, to by byla nevýslovná drzost! Navíc Mc je po rekonstukci ještě schůdněkší než dříve, i interiéry jsou designově hodnotnější! Tyhle rekonstrukci dávám palec nahoru, Mark&Spencers 10 let a pak dynamit!!!


Honza | 22. 10. 2008 | 22:12 Odpovědět

Me se ten Zdar taky teda až tak nelíbí, ale chválím, že nám. bude uzavřené, ikdyž to mohlo být lépe. Marks and Spencer se mi líbí víc než ty domy předtím. Prostě mi tam přišli vždycky divný. Ukamenujte mě, ale mě se to ted líbí víc.


Pietro | 20. 08. 2008 | 17:18 Odpovědět

Začínají nám zpoza lešení vykukovat fasády skleňáku a Zdaru. Ten Zdar na mě začíná působit trochu umělohmotně. Občas je hrubá stavba zajímavější než finální obvodový plášť....


Tomáš Lichtenberg | 18. 09. 2008 | 20:20 Odpovědět

Mám zatím podobný pocit, ale počkal bych na dokončení, přece jen, finální práce, dotažení detailů, "zabydlení", oživení, to jsou procesy, které ještě můžou dům úplně změnit a sám jsem zvědavý, jak Zdar nakonec obstojí. Doufám, že "zdárně" ;D


Tomáš Lichtenberg | 18. 09. 2008 | 20:29 Odpovědět

A própos, ze "skleňáku" - pokud tak nazýváš chabou náhradu dvou domů mezi Severem a Londýnem - mám daleko tísnivější pocit. Ta beznaděj beztvářného a chladně univerzálního LOPu s prapodivným detailem (okna horního podlaží)...Ten dům není ani krásný, ani hnusný, je takový nijaký. A toho bývalého domu z 30.let s fasádou z režného zdiva (nebo obkladu? Nevím) je vážně škoda.


Pietro | 24. 09. 2008 | 13:02 Odpovědět

Je to takové nesourodé. To třetí podlaží do dost shazuje. Nejenom ten detail, ale i snížení parapetu v části toho okna..


ěj | 03. 10. 2008 | 01:39 Odpovědět

já bych nebyl tak kritický, zrovna v ústí tam mohlo vyrůst něco radikálně horšího, např. zateplený ytong se žlutou omítkou, čím déle se na to dívám, tím mi je to bližší, trochu industriálně odfláknuté, o to ale kontextuálnější / z rejškových staveb v ústí naštěstí podle mě nejlepší


Tomáš Lichtenberg | 17. 10. 2008 | 15:21 Odpovědět

No, je pravda, že po úplném dokončení nejsem tolik kritický (docela to vylepšilo logo Marks&Spencer :D ). Už mi nepřipadá beztvářný, spíš trochu kuriózní. Zvláštní jsou ty detaily okna ve 3np a to zavěšené párátko - plastika? hromosvod? zavěšení praporu? nevím (ačkoliv mám podobné ozdůbky docela rád...). Ne nechci, aby to vypadalo jako výsměch, ten dům není špatný a zřejmě ho budu mít i rád. Koneckonců, oni ty dva původní domy na posledních reliktech gotické parcelace nehrály moc do rytmu ostatních velkoplošných fasád a vypadaly trochu nepatřičně.


Pietro | 30. 10. 2008 | 11:21 Odpovědět

Zdar se nám úspěšně osvobodil z lešení. 3x sláva. Nejdříve mě viděsila blištivost lemovacích profilů, ale ňák to zmatnělo a je to supr.


Joao | 18. 08. 2008 | 08:49 Odpovědět

Mírové náměstí je mrtvé a šedé ....alespoň vždy když se projdu po jeho "centrální" části ..něco by to chtělo ...nemyslím tím jen občasné rádoby kulturní akce, politivké agitky či vánoční "trh" s nechutně ozdobeným vánočním stromečkem....nedávno jsem se vrátil z Prešova ....třeba tam bych hledal inspiraci (centrální náměstí rovněž průjezdné pro MHD, počet obyvatel srovnatelný, náměstí zrekonstruované a hlavně živé - v plochách v centrálním prostoru stanové kavárničky a restaruace se zahrádkami)...


Jan Hrouda | 02. 09. 2008 | 11:57 Odpovědět

Jednou jsem koukal na nějaký pořad, ve kterém pan arch Šébka mluvil o tom, že fungující náměstí musí mít dobrý program, tak aby se na něm něco dělo, tak aby naplnilo funkci náměstí... a to bohužel u nás ještě moc neumíme... :(


Tomáš Lichtenberg | 05. 08. 2008 | 15:46 Odpovědět

Ke kauze Bohemka: Všimli jste si nových nápisů "Casino" dekorujících stavbu hotelu? (asi hloupá otázka, kdo by si nevšiml...). Jasně, jde jen o další projev úpadku kdysi velkoryse řešeného hotelu, ale co na to město? Pokud vím, je to tak 2 roky, co magistrát vyhlásil uzávěru na jakékoliv nové provozovny typu casina, herny apod. v centru města!


ěj | 18. 08. 2008 | 18:35 Odpovědět

jo, a ten modrý bazénový nátěr tomu dodal korunu :-)
pokud jde o casino - komu by to přišlo důležité, podepište petici na http://www.stophazardu.cz


Tomáš Lichtenberg | 18. 09. 2008 | 20:49 Odpovědět

"Varuj se hazardu, vzpomeň si na Jardu" :D Podepsáno.


ěj | 25. 07. 2008 | 15:35 Odpovědět

Nevíte někdo něco dalšího o novostavbě místo dvou domů mezi DM a Londýnem? Timevest je už asi stará stopa, dle katastru (a kdysi i vývěsního štítku, který už je stržený) pozemek vlastní City Center Properties 1 s.r.o. se sídlem v Praze http://www.hbi.cz/company.php?Dw=CZ27593801&Lang=cs netušíte někdo, kdo to je? (neplést s CPI City Center, což je Czech Property Investments / Spobyt - pod Hraničářem)


ěj | 18. 08. 2008 | 18:27 Odpovědět

odpovím si, protože jsem získal nějaké informace ;-) / po ose varia-IDP-imise architektem nového skleňáku na míráku je architekt Rejšek http://aussig.mysteria.cz/arch/i-mise.html


ěj | 18. 08. 2008 | 19:16 Odpovědět

koukám, že demolice přišla trošku líto i našim německým bratřím ... http://www.razyboard.com/system/morethread-altaussig-heimatfreunde_aussig-1691883-5176657-0.html


Pietro | 15. 07. 2008 | 17:53 Odpovědět

Hmmm, tak nám vyměnili lampišky v Hrnčířské.... Co říkáte designu a nošení slunečních brýlí i po setmění (v jejich okolí) ? :o) Co myslíte, jak dlouho vydrží než je vymění za neoslňující?


ěj | 18. 08. 2008 | 18:30 Odpovědět

nevím nevím, nějak mě ani ty původní ani současné nějak neuchvacují, přijdou mi příliš robustní a nahusto ...


Honza Kvasnička | 02. 07. 2008 | 18:46 Odpovědět

Panove, k vasi potencialni obcanske iniciative coby "odborneho poradniho sboru v otazkach architektury" - podobnou iniciativu jsme vyvinuli v oblasti kultury (Cinoherak, Fillovka, Mumie, Barevna planeta, Prehledy, Kult, Circus...). Nabidli jsme mestu prostrednictvim vyzvy nasi pomoc a nase zkusenosti pri tvorbe kulturni koncepce mesta. Reakce byly rozporuplne. Primator podekoval za iniciativu, velmi si ji vazi :) a predal to dal. Nasledne se urazila vetsina clenu kulturni komise, ze jim chceme fusovat do remesla a snad ze pry v budoucnu bude nejaka schuzka. Mame pripraveny dalsi postup jak dosahnout nejakych zmen a myslime si, ze pred podzimnima volbama ta nase iniciativa vygraduje. Vzhledem k tomu, ze vami resena problematika je te nasi blizka, muzeme spojit sily a tlacit koordinovane :)


ěj | 02. 07. 2008 | 22:34 Odpovědět

óká


Tomáš Lichtenberg | 04. 07. 2008 | 15:25 Odpovědět

To zní zajímavě. A pravda je, že volby by se měly využít. Zatím ale není jasné, jestli by se na tom chtěl vedle mně někdo další podílet. Zatím jsem moc zájmu nepostřehl.

Taky mě napadlo, že by se dění v Ústí mohlo oživit studentskými soutěžemi. Určitě by se našly spousty zajímavých témat, do kterých by se zapojili studenti architektury z celé ČR, případně i FUUD. Takové soutěže by přinesly nové ideje a kromě toho by ústečáky a hlavně lidi z magistrátu seznámili se současnou tvorbou, což by potřebovali jako prase drbání, jak se říká ;) Jen by bylo potřeba přesvědčit město, aby pustilo nějaký ten grant.


Tomáš Lichtenberg | 01. 05. 2008 | 19:47 Odpovědět

Pietro, máš pravdu, mimochodem taky s útěchou sleduju, jak se po letech se vznikajícím Zdarem znovu uzavírá náměstí do přirozených proporcí a dokonce občas záměrně přehlédnu nějakou tu nefungující fontánu a přízemní lampy v igelitu balený :D Už jsem tady v diskuzi navrhoval, že by bylo fajn, kdyby se nás několik "nadšenců" sešlo za účelem vytvoření nějakého impulzu ke zlepšení městského prostředí. Asi těžko donutíme majitele domů k zodpovědnějšímu chování (viz případ ESO), ale minimálně bychom se mohli vyjádřit k tvorbě a údržbě veřejných prostranství nebo k nově vznikajícím projektům. J. Benda navrhnul červenec, já to vidím jako ideální dobu.
Pár nás tady je, kdo si uvědomujeme, že Ústí má velký potenciál, ale totálně ho zahazuje, tak myslím, že je škoda, když naše (vaše) názory končí tady na diskuzích a víc nejsou slyšet. Díky za pozornost :D


Jan Vaca | 02. 05. 2008 | 15:32 Odpovědět

Jen malou poznámku k Vaší poslední větě. Kolegové Páral a Krsek se mnou nesouhlasí, ale já jsem dost skeptický v tom, že by představitelé města nějak slyšeli na argumenty nějakého většího fóra, které by se dalo případně zorganizovat. Problém je, že vedení magistrátu si dělá co chce bez většího ohledu na veřejné mínění. Bohužel tomu tak je. :-/


Jan Benda | 03. 05. 2008 | 10:17 Odpovědět

Verba movent, exempla trahunt, HONZO, slova burcují, příklady táhnou! Většina ústečáků o architektuře asi moc nepřemýšlí, jenže kdybychom jim dali VIZI, možná by je to strhlo. Tolik ze základů leadershipu... Pánové se vztahem k architektuře, chce to nějaký MÝTUS, archetypy jsou hybatelem lidí. Asi takhle: Myslím, že prokletí tohoto města bylo prolomeno za vlády čarodějě Gandalfa. Démoni, kteří obsadili město snad během války, odešli... Všimli jste si, jak se černá skála pod střekovem nedávno oblékla do zářivě žlutých květů? Včera jsem za spořitelnou před jednou z budov kr. úřadu viděl zřejmě planě rostoucí pás fialových květů: snad to byla dokonce očistná šalvěj! To jsou pro mne šamanská znamení - zlo odešlo, dobro se probouzí. Srdce města zmrazené komunismem začalo tlouct, město ústí znovu dýchá. Metafory a symboly... + architektonická vize, to bych navrhoval dát dohromady a nabídnout ústěčákům. Třeba by to nahlodalo i nějakéíty úředníky,kdo ví?


Jan Benda | 03. 05. 2008 | 10:29 Odpovědět

Ještě mě tak napadlo, proč nedat na tento web také nějaké fotky starého ústí, myslím celé ulice, náměstí, nejen jednotlivé stavby. Spousta ústečáků nemá páru jak to tu kdysi vypadalo... možná by je to také inspirovalo. Věřím, že Muzeum by vám helflo, zatím jsem vyvěsil šetřič obrazovky s fotkami starého ústí na www.jan-benda.com/aussig.scr :-)


Jan Vaca | 03. 05. 2008 | 12:57 Odpovědět

Jene, vážím si Tě, nicméně se obávám, že jsi příliš naivní. :-) Me zkušenosti s představiteli města (netýká se to jen Ústí) jsou velmi špatné. Bohužel. :-/ Nicméně se samozřejmě podobné aktivitě nebráním. Probereme to někdy u kafe. Domluvím se s Matějem Páralem a dám vědět.


Tomáš Lichtenberg | 03. 05. 2008 | 20:45 Odpovědět

:D Pohádkami o dobrodění čaroděje Gandalfa a jeho učně bychom určitě nadchnuli vedení města, ale nevím, jestli by nás druhá strana neobvinila z tmářství a lží :D
Jinak pro Jana Vacu: Stahování kaťat, když brod je zatím v nedohlednu, zřejmě nebude nejlepší způsob, jak pohnout stojatými zahnívajícími vodami ústeckými. A koho jiného by měli páni z magistrátu vyslechnout, když tomuto webu požehnal i sám "nejvyšší" ;)


Jan Vaca | 03. 05. 2008 | 22:00 Odpovědět

To není o stahování kalhot. Je to o bohužel o x letech zkušeností s představiteli radnic (znovu opakuji, že to není jen o Ústí). :-/ Jinak bych ale plně souhlasil s Vaší první větou. Obávám se, že právě čaroděj G. se o rozšiřování Mordoru značně zasloužil, přestože se to mnohým nezdá. :-(


Tomáš Lichtenberg | 03. 05. 2008 | 22:47 Odpovědět

Mně se to zdá bohužel až příliš reálně :(. Je mi jasné, že to možná bude Quijotův boj, ale proč to nezkusit. Bez nějakého impulzu se tady nikdy nic nezmění. A pokud bychom se trochu zajistili přes média, tak věřím, že by to mohlo mít ohlas.
Situace v Ústí je žalostná, teď jsem se zase rozohnil nad článkem Ústeckého deníku, ve kterém se o výstavbě Malé Hradební mluví jako o revitalizaci... Jaké revitalizaci? Vždyť to je vysloveně zločin proti městskosti!


ěj | 04. 05. 2008 | 00:56 Odpovědět

jakožto iniciátor diskuse o "mírovém náměstí" mírně připomínám, že by se tu mělo diskutovat o mírovém náměstí :-) / i když to samozřejmě s politikou souvisí poměrně zásadně / - ale taky ne úplně nezbytně - všechny nové stavby a úpravy domů (kromě dláždění hlavní plochy) jsou soukromé investice


Jan Benda | 04. 05. 2008 | 08:08 Odpovědět

Ok, pánové, vzhledem k tomu, že chci diskutovat všeobecněji k "architektuře" v Ústí, budu na vaše příspěvky eeagovat ve všeobecném generátoru témat. Zde jen otázku: Nevíte co se chystá v bloku 004???


Tomáš Lichtenberg | 04. 05. 2008 | 16:46 Odpovědět

Už budeme hodní ;)
Ještě k výčtu problematických míst Míráku - Přestavba části hotelu Bohemia včetně legendární restaurace na prodejny veteše...
K 004: Před časem se mluvilo o parkhausu, později snad pozemek někdo koupil s tím, že tam postaví fitness - wellness, ale to už je tak rok dva, takže nikdo neví, co se tam teď děje.


krs | 04. 05. 2008 | 23:14 Odpovědět

Připojuji se k pranýřování zásahů do vzhledu a atmosféry Interhotelu Bohemia. Ne, že by žádný revitalizační zásah nepotřeboval, ale to co se děje, je projev nízkého kulturního rozhledu majitelů. V době, kdy není v Ústí krom Vladimíru žádná slušná možnost k ubytování hostů, se z nejlepšího hotelu stává tržnice. Unikátní umělecká výzdoba interiérů sekunduje bleším stánkům (ale naštěstí se s demontovanýmy kusy zatím zachází slušně). Pro zvětšení prodejní plochy byl zlikvidován vzdušný přesah bloku restaurace. Ušlechtilé rámy oken z hliníku v saloncích postupně nahrazuje uměle běloskvoucí a protivně masivní plast. A bojím se domyslet, co ještě přijde třeba, až jednou dojde na celkovou "rekonstrukci".
Milé vzpomínky na luxusní (materiálem, designem i gulášem) bufet v přízemí už raději ani nebudu jitřit.


Pietro | 07. 05. 2008 | 16:13 Odpovědět

.... možná mě tu teď ukamenujete, kdzž se tu tak rozplýváte nad interiérem, ale právě dnes mě napadlo, že by nebylo od věci revitalizovat Bohemku semtexem. Nepřipadá vám oblast za Bohemkou tak nějak mimo hru? To malé sídlišťátko je tam tak samotinké, bez života....


ěj | 26. 05. 2008 | 21:33 Odpovědět

musím ti dát za pravdu, hlavně dokud nestál bawag, vynikala bohemka svým soliterním konceptem, teď je za rohem a její nízký roh není schopen pevně uzavřít náměstí /a kombinace hmot spořitelna, bawag a bohemka je úplně rozpadlá/ ... bourání už mě nebaví, spíš bych to nějak důmyslně přestavěl/přistavěl - přidal další "vrstvu" nebo věž - což by bylo dvakrát dražší než to strhnout, ale zas by naše generace prokázala jistou míru inteligence ;-) (možná)


Pietro | 27. 05. 2008 | 11:30 Odpovědět

No, to je otázka: zachovat, přestavět, zbořit? Jaké dopady by měli všechny varianty. Velká výzva. Demolice by uvolnila prostor pro hrátky s celkovým urbanismem okolí. Při troše štěstí by trosky hotelu smetly i Bawag :o) Současná kombinace hmot není ideální.


Tomáš Lichtenberg | 29. 05. 2008 | 15:46 Odpovědět

Celý prostor mezi Hrnčířskou a Velkou Hradební je ztracený, ale neobviňoval bych Bohemku, je to hlavně o ztrátě blokové struktury v poválečném plánování. Dlouhý dům mezi Bohemkou a Předmostím vytváří bariéru v komunikaci Hrnčířská-Hradební a rozvolněná monofunkční řádková zástavba taky ničemu nepřidá. Bohemka by tam mohla dobře fungovat (i přes nešťastný Špalík), nebýt té prázdnoty za ní.


Pietro | 07. 05. 2008 | 17:16 Odpovědět

Právě proto by bylo třeba obrátit se na veřejnost, když jsou magistrátčíci hluší. Ukázat veřejnosti co je a není revitalizace. Proč je dobré nemít vedle kostela Fórum. Proč jsou betonové zastávky lepší než skleněné budky pro 5 cestujících. Zatím nemají s čím porovnávat. Možná sem naivní, ale třeba to pak lidem otevře oči, začnou přemýšlet a dají pak v komunálkách současným magistrátčíkům červenou kartu.


ěj | 07. 05. 2008 | 23:04 Odpovědět

Já myslím, že by prostě architektura musela lidi víc zajímat, a toho nelze podle mě dosáhnout politicky a ni tlakem na politiku, pokud je úroveň politiky odrazem úrovně obyvatelstva, čili nemá kdo tlačit. Myslím si, že tady zoufale chybějí alespoň trochu investigativní novináři. Že úroveň debaty o čemkoliv je hrozně povrchní. Protože nikdo nemá čas, protože nikdo nemá prachy. Já navrhuju - dělat rozhovory s architekty - už jsme tu založili "seriál", ale nemáme čas, nechce se toho někdo ujmout? Myslím, že by to mohlo rozvířit věcnější debatu ... a navíc by to mohlo být hrozně zajímavé / omlouvám se, že jsem se neudržel a píšu to do diskuze o mír. náměstí (-: asi založím novou diskusi - Politika a architektura


Pietro | 30. 04. 2008 | 11:50 Odpovědět

:o) Mírové náměstí bude po dlouhých letech konečně místem s jasnými hranicemi. Skvělé je myslím řešení plochy náměstí. Trochu mi tam ale nevoní 4 náhrobky fontán. Řešení v jedné úrovni se mi zdálo lepší, určitě by se dal vyřešit problém vody stékající od fontán lépe. Trochu mi tam schází pokračování linie lamp z Hrnčířské ulice, které bylo patrné z návrhu. Teď linie rozbitých lamp vrcholí plechovým stánkem s novinami :o). Dle mého názoru by bylo lepší umístit sochu sv. Antonína? do těžiště náměstí. Náměstí je super, jen doufám, že povrch náměstí vydrží přes tlaky lidí, kterým se nelíbí rozeklanost čedičové dlažby, neb to našim krásnějším polovičkám prý likviduje podpatky. Tito "estéti" by nejspíš uvítali betonovou zámkovou dlažbu :o). HVB od Jehlíka je myslím skvělé. Z toho domu mám pocit, že tam stojí odedávna. Palác Zdar bude myslím adekvátním sousedem České spořitelny, což ale neplatí o domu BAWAG od Archprojektu. Velmi náročná parcela, kde musí architekt reagovat na dost nesourodé okolí. Bohužel tohle autoři naprosto nezvládli. Pokoušeli se vyrovnat důstojnosti spořitelny, ale výsledek je směšný, respektive tragický. Nelogické je podle mě řešení terasy na střeše orientované mimo náměstí (že by spatně otočený plán podlaží :o) ) Trochu mi to připomíná vtip, kdy místo studny postaví dělníci komín. Co se týče domů Falk a Hocke: špatné to není, ale připadá mi to jako mlácení prázné slámy. Jak bude vypadat investice developera Timevest je velkou neznámou. Ještě bych zmínil ztrátu dvou balkónů s nádherným žbrdlením u domu vedle drogerie Rossmann. Na místo nich je teď roztomile hloupoučký arkýř.


ěj | 24. 10. 2008 | 16:44 Odpovědět

ten arkýř mi připomíná kadibudku :-)


Jan Vincenc | 22. 09. 2009 | 19:08 Odpovědět

Zkuste si ale s cestovni taskou s koleckama vykonat cestu od zastavky busu az po nadrazi po tehle okrase, nic moc, ano mym teniskam tato cesta nevadi, nemam nic proti zamkove dlazbe, otazkou je zda je pouzit material nejlepe


[IMG]
výkres fasád domu pro blok 004 - autor: Real Garant projektový ateliér - Ing. Petr Novotný, David Suchevič - březen 2013

výkres fasád domu pro blok 004 - autor: Real Garant projektový ateliér - Ing. Petr Novotný, David Suchevič - březen 2013

aktuální vtip (2013) o novém metru v Ústí nad Labem znovu otvírá debatu o bloku 004 - zdroj: Facebook Českého rozhlasu Sever - foto: Hellmut Klüschke naopak starý oficiální vtip Krajského úřadu Ústeckého kraje z roku 2006 na stejné téma má čím dál větší schopnost hnout Vám žlučí

aktuální vtip (2013) o novém metru v Ústí nad Labem znovu otvírá debatu o bloku 004 -
zdroj: Facebook Českého rozhlasu Sever - foto: Hellmut Klüschke
naopak starý oficiální vtip Krajského úřadu Ústeckého kraje z roku 2006 na stejné téma má čím dál větší schopnost hnout Vám žlučí

fasáda Interhotelu Bohemia po dokončení - foto: Matěj Páral 09/2012

fasáda Interhotelu Bohemia po dokončení - foto: Matěj Páral 09/2012

průběh přestavby fasády Interhotelu Bohemia - foto: Jan Harciník 06/2012

průběh přestavby fasády Interhotelu Bohemia - foto: Jan Harciník 06/2012

vizualizace nového interiéru haly České spořitelny - informační panel před dveřmi - Foto: 08/2011

vizualizace nového interiéru haly České spořitelny - informační panel před dveřmi - Foto: 08/2011

Parter domu bývalé České obchodní společnosti po přestavbě - foto: Matěj Páral 09/2012

Parter domu bývalé České obchodní společnosti po přestavbě - foto: Matěj Páral 09/2012

Místo oken výlohy - o replikách původních oken nemůže být řeč. Foto: Milan Plachký 03/2011

Místo oken výlohy - o replikách původních oken nemůže být řeč. Foto: Milan Plachký 03/2011

Stopy po odřezaných mřížích u oken ČSOB. Foto: Milan Plachký 03/2011

Stopy po odřezaných mřížích u oken ČSOB. Foto: Milan Plachký 03/2011

Vybourávání starých oken u budovy ČSOB. Foto: Milan Plachký 03/2011

Vybourávání starých oken u budovy ČSOB. Foto: Milan Plachký 03/2011

přestavba domu bývalé České obchodní společnosti - replika původního okna v hnědé barvě, snížený parapet - Foto: Jan Vincenc 03/2011

přestavba domu bývalé České obchodní společnosti - replika původního okna v hnědé barvě, snížený parapet - Foto: Jan Vincenc 03/2011

návrh resp. perspektivní kresba arch. L. Kotiše ve vývěsce na domu - foto: Jan Vincenc 03/2011

návrh resp. perspektivní kresba arch. L. Kotiše ve vývěsce na domu - foto: Jan Vincenc 03/2011

dům bývalé České obchodní společnosti od architekta pražského Obecního domu Osvalda Polívky ohrožen - Foto: Milan Plachký 09/2010

dům bývalé České obchodní společnosti od architekta pražského Obecního domu Osvalda Polívky ohrožen - Foto: Milan Plachký 09/2010

tzv.

tzv. "zajištění stavební jámy" bloku 004 - foto: Matěj Páral 07/2010

blok 004 - aneb jak utajit stavbu v centru města - dodnes na oplocení nenajdete povinnou informační tabuli se jmény zodpovědných osob - proslýchá se, že by autorem mohl být architekt Šťastný, autor

blok 004 - aneb jak utajit stavbu v centru města - dodnes na oplocení nenajdete povinnou informační tabuli se jmény zodpovědných osob - proslýchá se, že by autorem mohl být architekt Šťastný, autor "pokémona" mezi spořitelnou a hotelem Bohemia či bytovek na Bukově, popř. inženýrská firma Real Garant, která má na svědomí objekt vedle divadla

blok 005 - Palác Zdar

blok 005 - Palác Zdar

nový dům Marks&Spencer v místě zbořených domů č.p. 105 a 106 - údajně z produkce Ing. arch. Víta Rejška

nový dům Marks&Spencer v místě zbořených domů č.p. 105 a 106 - údajně z produkce Ing. arch. Víta Rejška

z domů č.p. 105 a 106 zbyly staticky zajištěné fasády, znamená to, že budou použity jako kulisa pro nový objekt? - foto: Matěj Páral 02/2008

z domů č.p. 105 a 106 zbyly staticky zajištěné fasády, znamená to, že budou použity jako kulisa pro nový objekt? - foto: Matěj Páral 02/2008

nápis Casino a modrý nátěr na Interhotelu Bohemia - foto: Matěj Páral 09/2012

nápis Casino a modrý nátěr na Interhotelu Bohemia - foto: Matěj Páral 09/2012

č.p.105 a 106: podle vizualizace z webu společnosti Timevest se počítá se zachováním fasád - zdroj: http://www.timevest.nl/portfolio_cz.html

č.p.105 a 106: podle vizualizace z webu společnosti Timevest se počítá se zachováním fasád - zdroj: http://www.timevest.nl/portfolio_cz.html

začátek demolice dvou domů č.p. 105 a 106 - foto: Matěj Páral 06/2007

začátek demolice dvou domů č.p. 105 a 106 - foto: Matěj Páral 06/2007

likvidaci původní kvalitní kamenné fasády domu ESO kvůli zateplení provází tradiční atributy: plastová okna, polystyren a bledě meruňková barva - foto: Matěj Páral 09/2012

likvidaci původní kvalitní kamenné fasády domu ESO kvůli zateplení provází tradiční atributy: plastová okna, polystyren a bledě meruňková barva - foto: Matěj Páral 09/2012

historická fotografie: každotýdenní trh na dnešním mírovém náměstí

historická fotografie: každotýdenní trh na dnešním mírovém náměstí

průběh stavby bloku 005 (Palác Zdar), přístupová cesta přes blok 004 pro dostavbu závěrečných dvou domů bloku 003 - foto: Matěj Páral 02/2008

průběh stavby bloku 005 (Palác Zdar), přístupová cesta přes blok 004 pro dostavbu závěrečných dvou domů bloku 003 - foto: Matěj Páral 02/2008

prázdná plocha s parkovou úpravou před tzv. vanou KÚÚK (dříve KV KSČ): tzv. blok 004 regulačním plánem arch. R. Kouckého definovaný a určený k zástavbě - foto: Matěj Páral 02/2006

prázdná plocha s parkovou úpravou před tzv. vanou KÚÚK (dříve KV KSČ): tzv. blok 004 regulačním plánem arch. R. Kouckého definovaný a určený k zástavbě - foto: Matěj Páral 02/2006

původní detail fasády Interhotelu Bohemia - foto: Matěj Páral 05/2008

původní detail fasády Interhotelu Bohemia - foto: Matěj Páral 05/2008

rozpadlá kompozice hmot: Palác Zdar, Česká spořitelna, Bawag / pokémon / špalíček, Interhotel Bohemia - foto: Matěj Páral 07/2010

rozpadlá kompozice hmot: Palác Zdar, Česká spořitelna, Bawag / pokémon / špalíček, Interhotel Bohemia - foto: Matěj Páral 07/2010

ztráta drobné struktury: velký blok hrnčířská jako komunikační bariéra - foto: Matěj Páral 02/2006

ztráta drobné struktury: velký blok hrnčířská jako komunikační bariéra - foto: Matěj Páral 02/2006

dřívější prostornější zastávky nahradily menší skleněné - foto: Matěj Páral 02/2010

dřívější prostornější zastávky nahradily menší skleněné - foto: Matěj Páral 02/2010

první dům v bloku 003 - HVB Bank, později UniCredit Bank - Jan Jehlík Architektonická Kancelář (Ing. arch. Jan Jehlík, Pavel Černohouz)

první dům v bloku 003 - HVB Bank, později UniCredit Bank - Jan Jehlík Architektonická Kancelář (Ing. arch. Jan Jehlík, Pavel Černohouz)

na místě dvou původních balkónů vznikl arkýř připomínající prevét - foto: Matěj Páral 09/2012

na místě dvou původních balkónů vznikl arkýř připomínající prevét - foto: Matěj Páral 09/2012